İntikam acısıyla fiyatlar. Milletvekilleri belediye binasına karşı çıkan biyologları kovdu

MPortak

Global Mod
Global Mod
Hradec Králové oturumundaki temsilcilerin anlaşılır bir şekilde konsey taslağını ve komisyonun yirmi sekizinci oyu değiştirmesini saçma bir utanç olarak görüyorum.

Bu olay sadece büyük bir yangına ve kargaşaya yol açmakla kalmadı, aynı zamanda şehrin taç ödülünün verilme törenini de kesintiye uğrattı. Ayrıca o zamanki belediye başkanı ile Na Placht anıtının kenarı boyunca bir yol inşa edilmesini protesto eden dilekçenin kurucuları arasındaki üç yıllık kavgayı da hatırladı.

Bu olayda da Mikt'in ailesi olumlu bir rol oynadı ve tartışmalı iletişime son vermeyi hak etti. Bu durum bazı temsilcilerin bunu unutamayacağı ve Primus inter pares ödülüne ilişkin onaylanmayan teklifin rezalet olduğu yönünde varsayımlara yol açmaktadır.

Gerçekten bunu atlatamıyorum. ODS üyelerinden biri, kimliğinin gizli kalması koşuluyla, bunun aptalca bir oyun gibi göründüğünü ve aptalca bir oyun olduğunu söyledi. Obansk Demokrasisinin beş temsilcisinden yalnızca Miroslav Hlouek ödüle oy verdi, ancak başka bir koalisyon temsilcisi de öneriyi reddetti.

Acı ve öfke

Çevrebilimci ve belediye başkanlığının eski üyesi Martin Hanousek (Zmna a Zelen), kalabalık şehir ödüllerini alan temsilcinin, daha doğrusu Primus inter pares ödülünün verdiği şeyin gerçek bir utanç, kafa karışıklığı, kaos ve bayağılık olduğunu söyledi.

Komisyon başkanı ve Sanat Faaliyetleri Merkezi editörü Martina Erbsov, Klicpera'nın bile belinin kırılmasının bir şaka olduğunu ekledi.

Gerçekten çok utanç vericiydi. Adayların hem Koalin hem de Opozin temsilcilerinin yer aldığı bir komisyon tarafından önerildiği göz önüne alındığında konsey buna saygı duymaya karar vermişti. Ama hepsinden önemlisi, adaylık kararının ilk kez belediye meclisi tarafından ter dökerek onaylanmasına üzüldüm. Bu nedenle konsey önünde koalisyon kulübünün temsilcileri olarak düzenli olarak toplanıyor ve sandıktaki sorunları çözmek için tartışmalı noktalarda görüşlerimizi ifade ediyoruz. Dolayısıyla bu toplantıda bu noktada hiçbir şey olmadı. Kültürden Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve ödüllerin orijinal taslağının şu anki başlatıcısı Ilona Dvokov (merhum) bu nedenle şaşırdığını belirtti.

Bildiğimiz gibi siyasette kararlar bazen sadece liyakate göre değil, aynı zamanda koşullara göre de veriliyor ki, ben her zaman tamamen şeffaf ve dürüst olamayabilirim. Ancak bu, temsilci kulüp Pirt'in basın ofisinde duran Blanka ve Miroslav Miktovch'un performansını hiçbir şekilde etkilemiyor.

Pnut koalisyonda

Konsey, Blanka ve Miroslav Miktovch'un yanı sıra ünlü Academick Club'ın işletmecisi Ivan Kaloud'a da ödül verilmesini önerdi.

Ödülün daha fazla kişiye verilmesi gerektiğini anlamıyorum. Aynı zamanda Latince isminden gelir, yani eşitler arasında birinci. Konseydeki Roman Chlbek (ODS), ilk başta sadece bir tane olacağını düşünmüştüm dedi.

Oylamanın tüm ödül kategorileri için aynı anda yapılmaması gerektiğini, özellikle bireysel adaylar için yapılması gerektiğini öne sürdü. Miktov'a yalnızca 15 milletvekili oy verdi. Yalnızca her şeyi savunan Pirtler birleşti. ODS'nin inatçı tutumu HDK başbakanlığının fikir ayrılığı kadar şaşırtıcı değildi.

Manel Blanka ve Miroslav Mikt uzun süredir kendilerini Hradec Krlov'da malların ve eğitimin korunmasına adamıştır.

Ona nasıl yaklaşacağımız hakkında hiçbir fikrimiz yoktu. Bu her bir temsilcimize bağlıydı. Ben şahsen Başbakan'ın dizginleri tekrar sıkı sıkıya kavrayıp itaatsiz atları kırıp kıramayacağını merak ediyorum. İsmini vermek istemeyen sadece ODS, bunun koalisyonda her gün gerginliğe yol açtığını söyledi.

ODS, ne pahasına olursa olsun egolarının peşinden koşması gereken bir grup eski pislik tarafından yönetiliyor. Şehrin kültür komisyonu ve erkek topluluğu Gentlemen Singers'ın kurucusu Richard Uhl, onların küçüklüğünün birkaç yıldır Hradec üzerinde gerçek bir etki yarattığını söyledi.

Kurtlarla savaşmak isteyen onlarla savaşmalıdır. Vladimr Krupka, Miktov'ların Placht konusunda müzakere dışı tutumuna dikkat çekti.

Seçim komitesi üyesi Martina Erbsov, bir önceki ödül töreninde yer almamasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi: Bir köpeğin bile verimliliğin demir sınırlarını aşmak için mücadele ettiğini biliyorum, tebrikler. Size gönderecekler ve ben olmasam da keyif alacağınızı biliyorum. 6 Mayıs'taki birincilik ödülüne gitmeyeceğim, belki başkalarına daha fazla ekmek olur. Şehrin karga ödüllerinin halka açık gerçek bir kültürel etkinlik olmasını çok isterim.

Sadece siyasetin kendisi için önemli bir rol oynamamasını istiyor. Martin Hanousek, bunun adaylara, seçim komitesine ve hatta temsilcinin bu hain seçime sürüklediği Sayın Kalouda'ya saygısızlık olduğuna dikkat çekti.

MF DNES editörlerinin ellerinde Miktovch'un adaylığına ilişkin iki sayfalık bir rapor da var. Manel Miktos, Hradec Krlov'un tarihine profesyonel ve sosyal olgunluk gösterisiyle ve öyle bir cesaretle girdi ki, 1988'de, yüzyılın totaliter rejimleri döneminde, Na Placht'ın halka açık satışı için yeterince profesyonel eğitim almış olarak onu Adm'e bağışladılar. anıt ve daha sonra ivotalarının büyük bir kısmını ayırmış, Primus inter pares ödülü teklifinde yer almış ve dr. Frantik Ulrich.

Miktov'ların yanı sıra tarihçi Ladislav Zikmund-Lender, ressam Pavel Matuka, gazeteci Vlastimil Weiner, gazeteci Anatolij Truhl, tasarımcı Milo Morvek, yerel sosyal hizmet görevlisi Petr Macl, arkeolog Radomr Tich ve aktör Ji Vyohld ödüle aday gösterildi. Nejvy ödülü Dr. Frantika Ulrich, biyokimya alanında ömür boyu çalışması nedeniyle doktor ve biyokimyacı Jaroslav Drata'ya layık görüldü.